"Beşiktaş" yenə uduzub, “Sevilya” “Düdelanj”a böyük hesabla qalib gəlib - NƏTİCƏLƏR


Bu gün Avropa Liqasında III turun oyunları keçirilib.

I dövrənin son oyun günündə 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub.

Azərbaycan çempionu “Qarabağ” öz meydanında Kipr APOEL-i ilə bacarmayıb – 2:2. A qrupunun digər oyununda “Sevilya” “Düdelanj”ı qəbul edib. İspaniya təmsilçisi bu qarşılaşmada da qələbə qazanıb.

Qonşu Türkiyənin üç komandası da meydana çıxıb. “Beşiktaş” öz meydanında “Braqa”ya uduzaraq üç məğlubiyyətlə K qrupunun sonuncu pilləsində qalıb.

“Başakşəhər” ilk qələbəsini J qrupunun lideri “Volfsberq” üzərində qazanıb və 2-ci sıraya yüksəlib. “Trabzonspor” isə “Krasnodar”a uduzub.

Qeyd edək ki, növbəti turun görüşləri noyabrın 7-də baş tutacaq.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
III tur, 24 oktyabr

A qrupu
20:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) - APOEL (Kipr) – 2:2
Kintana, 13, Aylton, 59 – Medvedev, 29 (avtoqol), Hellenius, 45
23:00. “Sevilya” (İspaniya) – “Düdelanj” (Lüksemburq) – 3:0
Vaskes, 48, 75, El Haddadi, 78

1

Sevilya

3

3

0

0

7-0

9

2

Qarabağ

3

1

1

1

6-6

4

3

Düdelanj

3

1

0

2

5-10

3

4

APOEL

3

0

1

2

5-7

1

B qrupu
23:00. “Dinamo” (K, Ukrayna) - “Kopenhagen” (Danimarka) – 1:1

Şabanov, 53 - Sotiriou, 2
23:00. “Malmö” (İsveç) – “Luqano” (İsveçrə) – 2:1
Berqet, 13 (pen.), Molins, 32 – Gerndt, 50

1

Dinamo

3

1

2

0

3-2

5

2

Kopenhagen

3

1

2

0

2-1

5

3

Malmö

3

1

1

1

2-2

4

4

Luqano

3

0

1

2

2-4

1

C qrupu
23:00. “Xetafe” (İspaniya) - “Bazel” (İsveçrə) – 0:1

Frey, 18
23:00. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Krasnodar” (Rusiya) – 0:2
Berq, 49, Vilhena, 90

1

Bazel

3

2

1

0

8-2

7

2

Xetafe

3

2

0

1

3-2

6

3

Krasnodar

3

1

0

2

3-7

3

4

Trabzonspor

3

0

1

2

2-5

1

D qrupu
23:00. PSV (Hollandiya) - LASK (Avstriya) – 0:0
23:00. “Sportinq” (Portuqaliya) – “Rusenborq” (Norveç) – 1:0

Bolasie, 70

1

PSV

3

2

1

0

7-3

7

2

Sportinq

3

2

0

1

5-4

6

3

LASK

3

1

1

1

2-2

4

4

Rusenborq

3

0

0

3

1-6

0

E qrupu
23:00. “Renn” (Fransa) - ÇFR (Rumıniya) – 0:1

Deak, 9
23:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Latsio” (İtaliya)  - 2:1
Kristi, 67, Jülien, 89 - Lazzari, 40

1

Seltik

3

2

1

0

5-2

7

2

ÇFR

3

2

0

1

3-3

6

3

Latsio

3

1

0

2

4-5

3

4

Renn

3

0

1

2

2-4

1

F qrupu
23:00. “Ayntraxt” (Almaniya) - “Standard” (Belçika) – 2:1

Abraham, 28, Hinteregger, 73 –Arnella, 75
23:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Vitoriya” (Portuqaliya) – 3:2
Martinelli, 32, Pepe, 80, 90 – Edvards, 8, Duarte, 36

1

Arsenal

3

3

0

0

10-2

9

2

Ayntraxt

3

2

0

1

3-4

6

3

Standard

3

1

0

2

3-6

3

4

Vitoriya

3

0

0

3

2-6

0

G qrupu
20:55. “Porto” (Portuqaliya) – “Reyncers” (Şotlandiya) – 1:1

Dias, 36 – Morelos, 44
20:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Feyenoord” (Hollandiya) – 2:0
Assale, 14 (pen.), Nsame, 28 (pen.)

1

Yanq Boyz

3

2

0

1

5-3

6

2

Reyncers

3

1

1

1

3-3

4

3

Porto

3

1

1

1

3-4

4

4

Feyenoord

3

1

0

2

2-3

3

H qrupu
20:55. “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - “Espanyol” (İspaniya) – 0:1

Kampuzano, 13
20:55. MOİK (Rusiya) – “Ferensvaroş” (Macarıstan) – 0:1
Varqa, 86

1

Espanyol

3

2

1

0

4-1

7

2

Ludoqorets

3

2

0

1

8-2

6

3

Ferensvaroş

3

1

1

1

2-4

4

4

MOİK

3

0

0

3

1-8

0

İ qrupu
20:55. “Gent” (Belçika) - “Volfsburq” (Almaniya)  - 2:2

Yaremçuk, 41, 90 – Veqhost, 3, Viktor, 24
20:55. “Sent-Etyenn” (Fransa) – “Aleksandriya” (Ukrayna) – 1:1
Silva, 8 – Silva, 14 (avtoqol)

1

Volfsburq

3

1

2

0

6-4

5

2

Gent

3

1

2

0

5-4

5

3

Sent-Etyenn

3

0

2

1

4-5

2

4

Aleksandriya

3

0

2

1

3-5

2

J qrupu
20:55. “Roma” (İtaliya) - “Borussiya” (M, Almaniya) – 1:1

Zaniolo, 32 – Ştindl, 90 (pen.)
20:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Volfsberq” (Avstriya) – 1:0
Kahveçi, 78

1

Roma

3

1

2

0

6-2

5

2

Başakşəhər

3

1

1

1

2-5

4

3

Volfsberq

3

1

1

1

5-2

4

4

Borussiya

3

0

2

1

2-6

2

K qrupu
20:55. “Slovan” (Slovakiya) - “Vulverhempton” (İngiltərə) – 1:2

Sporar, 11 – Says, 58, Ximenes, 64 (pen.)
20:55. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Braqa” (Portuqaliya) – 1:2
Nayir, 71 – Horta, 38, Eduardo, 80

1

Braqa

3

2

1

0

5-3

7

2

Vulverhempton

3

2

0

1

3-2

6

3

Slovan

3

1

1

1

7-6

4

4

Beşiktaş

3

0

0

3

3-7

0

L qrupu
20:55. “Partizan” (Serbiya) - “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – 0:1

Marsial, 43 (pen.)
20:55. “Alkmaar” (Hollandiya) – “Astana” (Qazaxıstan) – 6:0
Kopmeyners, 39 (pen.), 83 (pen.), Boadu, 43, Stengs, 77, Suqavara,85, İdrissi, 90

1

Mançester Yunayted

3

2

1

0

2-0

7

2

Alkmaar

3

1

2

0

8-2

5

3

Partizan

3

1

1

1

4-4

4

4

Astana

3

0

0

3

1-9

0


APA
Bildirişlərdən çıxın

Bildirişlərdən çıxın

DİGƏR XƏBƏRLƏR

Top